Substancje mitochondrialne, czyli kilka słów o medycynie mitochondrialnej

Substancje mitochondrialne, czyli kilka słów o medycynie mitochondrialnej

Medycyna rozwija się naprawdę intensywnie. Co jakiś czas pojawiają się kolejne jej działy. Wyspecjalizowanie jest w związku z tym coraz większe. Jednym z działów medycyny, który jest naprawdę niezwykle interesujący okazuje się być medycyna mitochondrialna. Spróbujemy ją trochę przybliżyć tym, którzy są nią zainteresowani.

Czym się zajmuje?

Medycyna mitochondrialna związana jest z mitochondriami. Mówi o tym już sama jej nazwa. To właśnie mitochondria są tym, co ją interesuje. Mitochondria są strukturami znajdującymi się w każdej żywej komórce ciała. Produkują energię, ich rola jest więc bardzo ważna. Dlatego tak ważne jest, aby o nie zadbać. Dzisiaj wiemy już – za sprawą właśnie medycyny mitochondrialnej – że o mitochondria można dbać, suplementując odpowiednie substancje mitochondrialne. Zalicza się do nich między innymi witaminy z grupy B.

Jak suplementować witaminy z grupy B?

Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni produkt. Takim jest witamina B Complex. Witamina B Complex to preparat, który dostarcza różnych witamin z grupy B w odpowiednio ustalonych proporcjach. Witamina B Complex to preparat w pełni bezpieczny, którego stosowanie daje naprawdę bardzo dobre efekty. Preparat można obecnie kupić bez większych problemów.

Substancji mitochondrialnych jest zdecydowanie więcej niż tylko witaminy z grupy B. Zalicza się do nich również witaminę C, po którą tak chętnie sięgamy, kiedy dopada nas przeziębienie, ale także witaminę D3. To także pierwiastki śladowe takie, jak chociażby selen. Sprawdź ofertę: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-90-B-Komplex-MSE-dr-Enzmann.html