Medycyna mitochondrialna: substancje mitochondrialne

Medycyna mitochondrialna: substancje mitochondrialne

Mówiąc o medycynie, warto chociaż kilka słów poświęcić na omówienie jej dość mało znanego działu. Mowa o medycynie mitochondrialnej, która jest obecnie intensywnie rozwijana. Zobaczmy czym się zajmuje.

Przedmiotem są mitochondria

Już sama nazwa bardzo mocno sugeruje, czym zajmuje się medycyna mitochondrialna. Jest to dział medycyny, który swoją aktywność koncentruje wokół mitochondriów. Są to struktury komórkowe o bardzo ważnej roli. Odpowiadają one bowiem za produkcję energii. Dlatego tak ważne jest, aby mitochondria były utrzymywane w odpowiedniej kondycji. Dzisiaj wiemy już, że pewne substancje mitochondrialne bardzo korzystnie wpływają na pracę mitochondriów. Zalicza się do nich między innymi witaminy z grupy B.

Jak suplementować witaminy z gruby B?

Jeśli chcemy suplementować witaminy z grupy B, dbając przy tym o mitochondria naszych komórek, najlepiej postawić na sprawdzony produkt, jakim jest witamina B Complex. Witamina B Complex to preparat o precyzyjnie ustalonym składzie. Dostarcza witamin z grupy B, których proporcje zostały perfekcyjnie ustalone. Witamina B Complex to preparat bezpieczny, który można stosować bez żadnych obaw. Jednocześnie zawarte w nim witaminy mają dobrze przyswajalną postać. W efekcie ten preparat jest naprawdę bardzo bezpieczny. Warto dodać, że substancji mitochondrialnych jest znanych znacznie więcej. Co ciekawe, zalicza się do nich między innymi kwas askorbinowy, czyli popularną witaminę C, która jest niezastąpiona, kiedy jesteśmy przeziębieni.